Menu

Cztery powody, dlaczego warto szkolić psa

27 czerwca 2019 - dom, edukacja
Cztery powody, dlaczego warto szkolić psa

Coś co jeszcze niedawno było zarezerwowane dla nielicznych obecnie stało się masowo dostępne – szkolenie psow. Mimo wielu zalet, które posiada tresura zwierząt, ciągle znajdują się oponenci, którzy negują ich przydatność. Wskazują oni na wiele zwierząt, które mieszkają na ulicy, a mimo to można uznać je za dobrze wychowane. Nie do końca jest to prawdą. W poniższym artykule przedstawimy cztery powode, dla których warto szkolić psa. Zapoznaj się z nimi, jeśli zależy Ci na Twoim czworonogu!

Buduj pozytywne relacja z psem

Relacje międzyludzkie, a relacje człowieka z psem mają ze sobą wiele wspólnego. W obu przypadkach pozytywne emocje wyzwalają się w momencie robienia czegoś razem. Tym czymś, w przypadku relacji z czworonogiem, może być właśnie szkolenie psa. To doskonała okazja do lepszego poznania swojego pupila, a przez to zacieśnienie więzi między właścicie, a psem.

Wykonywane podczas sesji treningowych ćwiczenia pomagają psu budować swoją pewność siebie, ponieważ coraz lepiej rozumie on otaczający go świat. Przyswaja panujące w nim zasady i pomaga zrozumieć, które zachowania są uważane za dobre, a których warto unikać. Odpowiednio zbudowany system kar i nagród pozwala szybciej mu to przyswoić, dzięki czemu Twoje relacje z psem nie będą się psuły z powodu jego złego zachowania.

Pies w dobrej kondycji

Oglądając sesje treningową podczas szkolenia psów w Warszawie zauważyć można, że zwierze jest ciągle w ruchu. Dodatkowo jego aktywność nie jest wymuszona, ale autentyczna, ponieważ odbywa się podczas zabaw, które cieszą psa. Taka forma wysiłku pozytywnie wpływa na zdrowie i szczęście psa. Powiedzenie ‘w zdrowym ciele, zdrowy duch’ znajduje swoje zastosowaniu również w przypadku czworonogów.

Wielu właścicieli czworonogów spędza wiele godzin w pracy, przez co wyjścia na spacer z pupilem ograniczają się do kilkunastominutowej przechadzki rano i wieczorem. Dla młodego psa to stanowczo za mało, dlatego warto dać mu szansę na wyszalenie się podczas zajęć tresury. Ćwiczenia takie jak chód tyłem, turlanie się, czy skoki przez przeszkody, nie tylko dadzą mu ogromną dawkę radości, ale przede wszystkim poprawią jego kondycję.

Posłuszny pies to bezpieczny pies

Głównym zadaniem każdego szkolenia psa jest nauczenie go komend i odpowiednich zachowań, dzięki którym każdy spacer, czy też wyjście z nim będą przyjemnością, a nie utrapieniem. Pies, który jest posłuszny nie jest również zagrożeniem dla innych, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Jakich komend nauczy się on podczas tresury psa w Warszawie? W pierwszej kolejności pozna cztery najważniejsze komendy:

To kluczowe komendy, które są najczęściej używane na co dzień. Dzięki nim pies będzie posłuszny i łatwiej będzie nad nim zapanować.

Doskonała zabawa

Tresura psa w Warszawie to przede wszystkim doskonała zabawa! Podczas wspólnych ćwiczeń, nie tylko lepiej poznajemy swojego czworonoga, ale przede wszystkim możemy świetnie się z nim bawić. Wspólnie turlanie się, wspinanie, czy też aportowanie dostarczają tyle samo przyjemności właścicielowi, co psu. Widok uśmiechniętego właściciela i merdającego ogonem psa to potwierdzenie dobrze wykonanych zajęć. Każde szkolenie psów powinno być skonstruowane w ten sposób, by pies nie tylko nauczył się posłuszeństwa, ale również dobrze się bawił. Właściciel w tym czasie powinien lepiej poznawać swojego pupila, a jednocześnie odczuwać radość ze wspólnych zabaw.