Menu

Kłódka z alarmem – jak wybrać najlepszą?

4 lipca 2019 - dom
Kłódka z alarmem – jak wybrać najlepszą?

Producenci systemów zabezpieczeń cały czas wymyślają nowe rozwiązania, których celem jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa naszemu mieniu. Mimo, że kary za złodziejstwo są w Polsce bardzo surowe, to każdego dnia zdarza się tysiące prób kradzieży. By odpowiednio zabezpieczyć się przed tym zagrożeniem, potrzebne są odpowiednie środki – jednym z nich jest kłódka antywłamaniowa. Produkt doskonale znany od kilkudziesięciu lat, teraz nabrał nowego wymiaru. Na rynku coraz śmielej rozpychają się kłódki z alarmem. W tym artykule sprawdzamy, jak one w ogóle działają i jak wybrać najlepsza.

Jak działa kłódka z alarmem?

To nic innego jak standardowa kłódka antywłamaniowa wyposażona w dodatkowe miejsce na baterie – to właśnie ona jest sercem całego alarmu. Każdy model ma trochę inaczej skonfigurowany moment, w którym rozpoczyna on swoje działania. Standardowo są to jednak trzy sytuacje:

Po wystąpieniu jednej z tych sytuacji załącza się alarm, który umieszczony jest wewnątrz kłódki, którego zadaniem jest odstraszenie złodzieja, a zarazem ostrzeżenie właściciela.

Gdzie umieścić kłódkę z alarmem?

Przy zakupie kłódki antywłamaniowej z alarmem należy dokładnie przemyśleć jej umiejscowienie, ponieważ zawieszenie kłódki w złym miejscu może być uciążliwe. Przykładowo, kupując kłódkę do szafki na siłowni, czy też szafki dziecka w szkole, nie warto wybierać modeli, które włączają alarm od razu. Duże nagromadzenie ludzi na małej przestrzeni powoduje, że cały czas ktoś o nią zahacza – częste jej wyłączanie może być uciążliwe dla właściciela.

Z drugiej strony, chcąc zabezpieczyć swoją komórkę lokatorską w piwnicy nie warto stosować kłódek antywłamaniowych, których alarm załącza się dosyć późno. W takim miejscu, jeśli ktoś dotyka naszą kłódkę to raczej nie przyszedł w dobrych zamiarach. Zadaniem zabezpieczenia w takim miejscu jest jak najszybsze informowanie właściciela o zagrożeniu.

Gdzie jeszcze sprawdzi się kłódka z alarmem? Będzie ona przydatnym narzędziem w każdym miejscu, w którym chcemy chronić swoje mienie. Są to między innymi:

Taka kłódka antywłamaniowa świetnie sprawdzi się również do zabezpieczenia roweru, motoru, czy też naczep.

Kłódka antywłamaniowa z alarmem – jak wybrać?

Producenci prześcigają się w wymyślaniu kolejnych nowinek technicznych, których celem jest jeszcze większa ochrona mienia klienta. Sklepowe półki uginają się obecnie od kłódek i różnego rodzaju zabezpieczeń. Jak się w tym odnaleźć i wybrać najlepszy model?

Zawsze warto zwracać uwagę na materiał, z którego jest wykonana kłódka. Najchętniej wybierane są mosiądz oraz stal nierdzewna ze względu na swoją dużą wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nie warto decydować się na proste kłódki z plastikową obudową, ponieważ ich sforsowanie nie będzie wielkim wyzwaniem dla złodzieja.

W przypadku kłódek antywłamaniowych z alarmem warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka elementów. Pierwszym z nich jest siła głosu, które wydają – według ekspertów głośność alarmu powinna dochodzić do 110 dB. Odgłos ten powinien być również słyszalny nawet po zakryciu kłódki materiałem, czy też innymi przedmiotami. W przypadku tego typu produktów, ważne jest odpowiednie zabezpieczenie baterii przed wyjmowaniem, a także solidny materiał, z którego została wykonana kłódka. Tylko takie zabezpieczenie gwarantuje 100% ochrony!